Veda pre každého

Vitajte v našej sekcii Veda pre každého, vysvetlená zrozumiteľne pre všetkých. 

Aj vás zaujala niekedy určitá informácia, ktorá mala vedecký pôvod, neviete však, ako sa k takýmto informáciám dostať? Chceli by ste o tom vedieť viac? Práve ste našli to správne miesto, naša analýza vám vie poskytnúť presne takéto odpovede. 

poznamky odborny resers

Popri štúdiu v zahraničí som sa naučila dôkladne a kriticky pristupovať k dátam a informáciám okolo mňa. Napríklad informácie v médiách, si kontrolujem v publikovaných vedeckých článkoch. Angličtinu vďaka môjmu štúdiu v zahraničí vnímam ako môj druhý materinský jazyk. Keďže práve ona je vedeckým jazykom, je to mojou veľkou výhodou.


Myslím si, že každý by mal mať možnosť získať kvalitné a jemu zrozumiteľné informácie k témam, ktoré sú aktuálne alebo sa ho bezprostredne dotýkajú. Som si však vedomá, že nie každý má možnosť a prístup k publikovaným vedeckým článkom. Mať záujem o danú problematiku ešte nezaručuje aj možnosť dostať sa k vedeckým článkom publikovaných v zahraničí. Nie každý vie, kde tieto informácie hľadať a ako si ich správne vysvetliť a v neposlednej miere im aj porozumieť. Preto by som vám rada podala pomocnú ruku vo forme analýzy poznatkov v medicínskych a prírodovedných oblastiach vypracovanej pre vás na mieru.

Počas svojho tehotenstva som sa i ja sama ocitla v situáciách, kedy mi pri určitom probléme lekári odporúčali rozdielne riešenie. Bolo ťažké určiť, ktoré z nich je to správne. Na základe týchto skúseností som sa začala intenzívnejšie venovať tejto problematike, a to prostredníctvom získavania informácií z vedeckých štúdií, ktoré značne rozšírili moje obzory.  

Vy máte možnosť vybrať tému a hĺbku analýzy, je len na vašom uvážení, či sa bude jednať o stručný prehľad so zoznamom dostupnej vedeckej literatúry na danú tému alebo o dôkladnú niekoľko stranovú hĺbkovú analýzu dostupnej literatúry so zhrnutím tých najdôležitejších bodov z každej štúdie.